Bieżące informacje

Seniorze, obejrzyj film pt.: „Oszustwo na książkę telefoniczną” i ...NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ!

Data publikacji 23.04.2021

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia kolejnego odcinka z cyklu „Nie daj się oszukać”, w którym wystąpili mieszkańcy Gminy Męcinka wraz z jej włodarzem. „Oszustwo na książkę telefoniczną” to historia seniorki, której dane kontaktowe - dwóch oszustów znalazło w starej książce telefonicznej. Mężczyźni podali się za funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego i pod legendą prowadzenia tajnej akcji policyjnej z udziałem kobiety, wyłudzili od seniorki 30.000 złotych.

W trosce o bezpieczeństwo najstarszych mieszkańców Jawora oraz całego powiatu, Komenda Powiatowa Policji w Jaworze, przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Jaworze oraz gminami: Jawor, Bolków, Męcinka, Mściwojów, Paszowice i Wądroże Wielkie stworzyła cykl filmów prewencyjnych pt.: „Nie daj się oszukać” dedykowany właśnie seniorom.

W każdym z sześciu filmów wystąpili mieszkańcy danej gminy oraz ich włodarze, którzy w ten sposób włączyli się w działania ukierunkowane na zwiększenie świadomości osób starszych w zakresie zachowań, jakie mogą je uchronić przed niebezpieczeństwem. Każdy film przedstawia konkretny sposób, w jaki oszuści działają, by wyłudzić od seniorów pieniądze. Każdy film stanowi także apel z prośbą o rozwagę, by zastanowić się komu przekazujemy swoje oszczędności, kim jest osoba po drugiej stronie telefonu, czy stojąca za drzwiami, której przecież nie widzimy i nie znamy. To również refleksja nad łatwowiernością naszych seniorów, która współcześnie może być bardzo niebezpieczna.

Zapraszamy do obejrzenia czwartego już odcinka pt.: „Oszustwo na książkę telefoniczną.”, w którym wystąpili mieszkańcy Gminy Męcinka wraz z wójtem – Panem Mirosławem Brzozowskim.

_________________________________
Oficer Prasowy KPP w Jaworze

asp.szt. Ewa Kluczyńska

 

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 44.96 MB)

Pliki do pobrania

  • 34.8 KB
Powrót na górę strony
Polska Policja