Bieżące informacje

Kolejne mocne uderzenie w nielegalny hazard

Data publikacji 15.05.2024

Działania operacyjno-rozpoznawcze jaworskich policjantów pionu kryminalnego doprowadziły do zabezpieczenia na terenie Jawora trzech automatów do gier hazardowych. Straty Skarbu Państwa w związku z nielegalną działalnością są szacowane na kwotę 300 tysięcy złotych.

Kryminalni z jaworskiej komendy ustalili, że w lokalu usytuowanym na terenie Jawora są organizowane gry na automatach hazardowych bez wymaganego zezwolenia. Po wejściu do budynku ich podejrzenia potwierdziły się. Wewnątrz lokalu znajdowały się trzy automaty do gier, które w toku czynności procesowych mundurowi zabezpieczyli. Ich wartość została wstępnie oszacowana na łączną kwotę 36 tysięcy złotych. Natomiast wartość uszczuplenia z tytułu nieopłaconego podatku w tym przypadku, to kwota trzystu tysięcy złotych na szkodę Skarbu Państwa. Na ujawnionych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie, których wymagana jest specjalna koncesja.

Przypomnijmy, że w 2017 r. weszły w życie zmiany w ustawie o grach hazardowych. Obecnie podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wys. 100 tys. zł od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

________________________________
w/z Oficer Prasowy KPP w Jaworze

st. sierż. Paulina Domaradzka

tel. 603 039 942

Film Kolejne_nielegalne_automaty.mp4

Pobierz plik Kolejne_nielegalne_automaty.mp4 (format mp4 - rozmiar 7.7 MB)

Pliki do pobrania

  • 12.6 KB
Powrót na górę strony