Bieżące informacje

Policjanci wzięli udział w wyścigu rowerowym „Jaworska Pajda Chleba”

Data publikacji 10.05.2022

Jaworscy policjanci wzięli udział w wyścigu rowerowym „Jaworska Pajda Chleba”, który odbył się w minioną sobotę 7 maja. Na starcie wyścigu stanęło kilkuset zawodników, którzy rywalizowali ze sobą na dwóch dystansach: 46,3 km i 65,3 km. Wśród nich byli także funkcjonariusze z jaworskiej jednostki - asp.szt. Grzegorz Litewka oraz asp.szt. Tomasz Fuławka.

W sobotę 7 maja br. odbył się piąty już wyścig rowerowy „Jaworska Pajda Chleba” organizowany jak co roku przez gminę Jawor. Na starcie wyścigu stanęło kilkuset zawodników, którzy rywalizowali ze sobą na dwóch dystansach: 46,3 km i 65,3 km. Start i meta na rynku w Jaworze, największa trudność na trasie to podjazd pod Bogaczów, długość około 3 km, średnie nachylenie 6%, maksymalne powyżej 11%. Uczestnicy Dużej Pajdy pokonali go dwukrotnie. Pierwsza selekcja dla obydwu grup nastąpiła zaraz po starcie na kilkukilometrowym podjeździe w kierunku Myśliborza i Myślinowa. Słoneczna pogoda i malownicza trasa wyścigu zachęcała do wzięcia udziału w sportowej rywalizacji na łonie natury. Policjanci z jaworskiej jednostki, którzy na co dzień muszą dbać o kondycję fizyczną, również wystartowali w tym wyścigu kolarskim, aby sprawdzić swoje możliwości.

Asp.szt. Grzegorz Litewka jest technikiem kryminalistyki, z kolei asp.szt. Tomasz Fuławka na co dzień pełni służbę w Wydziale Dochodzeniowo – Śledczym. Obaj policjanci w życiu prywatnym starają się propagować zdrowy styl życia i  aktywny wypoczynek m.in. biegając i jeżdżąc rowerze. W sobotnim wyścigu, którego z pewnością największą trudnością na trasie było 600 metrowe przewyższenie, startowali na dystansie 46,3 km.  Kolarskie zmagania policjanci pokonali w czasie ok. 1 h 40 min.

Jaworskim funkcjonariuszom GRATULUJEMY ukończenia wyścigu, hartu ducha oraz godnej podziwu pasji. Życzymy dalszych sportowych sukcesów.