Bieżące informacje

Jaworski profilaktyk odwiedził kolejne placówki i rozmawiał z uczniami o bezpieczeństwie

Data publikacji 15.09.2021

W minionym tygodniu jaworski policjant odwiedził uczniów klas I–IV w dwóch placówkach szkolnych. Podczas pogadanki dzieci z podstawówki w Wądrożu Wielkim i Budziszowie Wielkim nie tylko dowiedziały się, jak zachować bezpieczeństwo w kontaktach z obcymi, ale w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły” dowiedziały się, jak bezpiecznie poruszać się po drodze i przechodzić przez przejście dla pieszych.

Bezpieczeństwo dzieci to jeden z głównych priorytetów jaworskich policjantów. Dlatego też, jak co roku, we wrześniu funkcjonariusze spotykają się z dziećmi w szkołach i przedszkolach, aby przypomnieć podstawowe zasady poruszania się po drodze. Mundurowi uświadamiają i tłumaczą dzieciom, już od najmłodszych lat, jak ważne dla bezpieczeństwa osoby pieszej jest noszenie elementów odblaskowych, a także uczą, w jaki sposób je zakładać, aby być na drodze. Policjanci uświadamiają także najmłodszych, jakie zagrożenia mogą je spotkać podczas różnego rodzaju zabaw, rozmów z obcymi, czy jazdy na rowerze.

W minionym tygodniu profilaktyk z jaworskiej jednostki zawitał do dwóch szkół podstawowych – w Wądrożu Wielkim i Budziszowie Wielkim. Uczniowie klas I – IV z ogromnym zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach o bezpieczeństwie na drodze. Prowadzący spotkanie funkcjonariusz starał się wyrobić wśród nich m.in. nawyk zapinania pasów, noszenia odblasków, przechodzenia przez jezdnię w miejscach dozwolonych i na zielonym świetle, czy poruszania się właściwą stroną drogi, kiedy nie ma chodnika.

__________________________________
Oficer Prasowy KPP w Jaworze
asp.szt. Ewa Kluczyńska  
tel.603 039 942

Powrót na górę strony
Polska Policja