Bieżące informacje

Przypominamy, że mandat karny można opłacić bezpośrednio u policjantów ruchu drogowego

Data publikacji 15.09.2021

Od czterech lat na terenie całego kraju osoby ukarane przez policjantów ruchu drogowego za wykroczenie mandatem karnym mogą dokonać płatności na miejscu przy wykorzystaniu karty płatniczej, bądź instrumentu płatniczego typu „Blik”. Przypominamy, że takie terminale posiadają także funkcjonariusze „drogówki” Komendy Powiatowej Policji w Jaworze.

Policjanci ruchu drogowego od ponad dwóch lat korzystają z terminali płatniczych. Opłacić mandat można więc u funkcjonariuszy natychmiast i to bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Oczywiście nie jest to obowiązek, a jedynie ułatwienie dla osoby ukaranej. Pozwala to wszystkim, których postępowanie w sprawach o wykroczenie zakończyło się mandatem karnym, na zaoszczędzenie czasu.

Dzięki temu rozwiązaniu nie trzeba już wykonywać przelewów przez internet, czy też stać w kolejce w banku lub na poczcie. Również osoby posiadające zagraniczne karty płatnicze mają możliwość zapłacenia mandatu w swojej walucie. Taką formę płatności umożliwiło Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 4 września 2017 roku.

_________________________________
Oficer Prasowy KPP w Jaworze

asp.szt. Ewa Kluczyńska

tel. 603 039 942

 

 

Powrót na górę strony
Polska Policja