Bieżące informacje

I etap konkursu wiedzy o bezpieczeństwie „Razem bezpieczniej” rozstrzygnięty

Data publikacji 14.09.2021

Wczoraj w świetlicy Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego w Jaworze odbyła się XXIII edycja Konkursu wiedzy o bezpieczeństwie „Razem bezpieczniej”. Organizatorem konkursu była kadra 1-21 jaworskiego Hufca Pracy we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Jaworze.

Komenda Powiatowa Policji w Jaworze od kilku lat współpracuje z jaworskim Hufcem Pracy w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa młodzieży uczącej się w szkołach zawodowych z terenu powiatu jaworskiego. W związku z organizacją XXIII edycji konkursu wiedzy o Policji „Razem bezpieczniej” już kilka tygodni temu profilaktyk z jaworskiej jednostki spotkał się z kadrą Hufca Pracy w Jaworze w celu uzgodnienia zakresu współpracy z młodzieżą pod kątem wyłonienia reprezentacji jednostki do udziału w etapie rejonowym konkursu.

Wczoraj, o godz. 10:00 w świetlicy Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego w Jaworze odbyła się XXIII edycja Konkursu wiedzy o bezpieczeństwie „Razem bezpieczniej”. Zanim młodzież rozwiązała test konkursowy, asp.szt. Ewa Kluczyńska z jaworskiej Policji w ciekawy sposób opowiedziała uczestnikom o zadaniach, uprawnieniach oraz o wyposażeniu Policji. Funkcjonariuszka zapoznała młodzież z procedurami postępowania z nieletnimi oraz omówiła, w jaki sposób postępować będąc świadkiem lub ofiarą przestępstwa. Kolejnym aspektem poruszonym podczas spotkania było wychowanie w trzeźwości i przeciwdziałanie alkoholizmowi. Omówiono tematykę dotycząca demoralizacji osób nieletnich, a także opowiedziano o zasadach obowiązujących poszczególnych uczestników ruchu drogowego. Młodzi ludzie przypomnieli sobie zasady zachowania bezpieczeństwa podczas codziennych zdarzeń oraz zasady zachowania bezpieczeństwa związane z COVID-19. Po prelekcji uczniowie klasy I przystąpili do rozwiązywania testu, który wyłonił 3-osobową reprezentację jednostki do finału rejonowego, który odbędzie się niebawem w Legnicy. Finaliści oraz każdy uczestnik konkursu otrzymał nagrody ufundowane przez jaworską Policję.

Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na konkursie rejonowym!


Oficer Prasowy KPP w Jaworze

 

 

 

Powrót na górę strony
Polska Policja