Bieżące informacje

Pamiętajmy o właściwym zabezpieczeniu swojego mienia pozostawianego na ogrodach działkowych

Data publikacji 13.09.2021

Sezon działkowy jeszcze trwa. Jaworscy policjanci przypominają kilka podstawowych zasad, które pozwolą uchronić się przed kradzieżą, czy kradzieżą z włamaniem do altan. Podstawą jest odpowiednie zabezpieczenie lub niepozostawianie przedmiotów wartościowych na ternie ogrodów działkowych. Pamiętajmy też, że nie każda osoba, która spaceruje po ogrodach działkowych i oferuje swoją pomoc, ma dobre oraz uczciwe zamiary. Stosujmy zasadę ograniczonego zaufania i nie wpuszczajmy osób nieznajomych na teren swojej posesji oraz do altan.

Funkcjonariusze apelują aby, po opuszczeniu ogródka, altankę lub domek zawsze zamykać, a narzędzia dobrze zabezpieczać. Tych, z których nie będziemy korzystać przez dłuższy czas, nie pozostawiajmy bez nadzoru. Pamiętajmy o tym, że okazja czyni złodzieja. Warto zastanowić się nad tym, czy drogich narzędzi, takich jak wiertarki, piły, czy kosiarki, nie byłoby lepiej zabrać do domu lub zabezpieczyć w budynku kierownictwa ogrodów działkowych.

Należy również pamiętać, aby nie zostawiać torebek i portfeli w miejscach widocznych, bez żadnej opieki, szczególnie podczas wykonywania rożnego rodzaju prac. Oddalając się nawet na chwilę z działki, dokumenty, pieniądze, czy klucze powinniśmy mieć zawsze przy sobie. Złodziejowi wystarczy chwila, aby zabrać naszą własność.

Zachowując zasady bezpieczeństwa, warto również nawiązywać dobre sąsiedzkie znajomości, aby wzajemnie chronić swoje mienie i wiedzieć kto jest działkowiczem, a kto osobą obcą.

Bezwzględnie nie powinno się też kupować od osób, których nie znamy, towarów po okazyjnej cenie. Często mogą pochodzić z kradzieży i zostać chwilę wcześniej skradzione innemu działkowiczowi. Pamiętajmy też, że nie każda osoba, która spaceruje po ogrodach działkowych i oferuje swoją pomoc, ma dobre oraz uczciwe zamiary. Stosujmy zasadę ograniczonego zaufania i nie wpuszczajmy osób nieznajomych na teren swojej posesji oraz do altan. Niektórzy, bowiem, mogą być zainteresowani bardziej tym, co posiadamy, niż udzieleniem nam pomocy.

Policjanci apelują też, aby natychmiast informować o znajdujących się na terenie ogrodów działkowych osobach, które podejrzanie się zachowują, tak aby można było podjąć szybkie i skuteczne działania.

________________________________
Oficer Prasowy KPP w Jaworze

asp.szt. Ewa Kluczyńska

tel. 603 039 942

 

 

Powrót na górę strony
Polska Policja