Bieżące informacje

Podsumowanie działań „Trzeźwy Poranek”

Data publikacji 13.09.2021

Dziś od wczesnych godzin porannych funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Jaworze przeprowadzili prewencyjną akcję pod kryptonimem „Trzeźwy Poranek”. Nadrzędnym celem tego rodzaju działań było wyeliminowanie z dróg kierujących będących pod wpływem alkoholu. Trzech kierowców straciło prawo jazdy.

Podczas wzmożonych działań pod nazwą „Trzeźwy poranek” przeprowadzonych na terenie powiatu jaworskiego dziś w godz. 05:00 – 09: 00 udział wzięło 3 policjantów Referatu Ruchu Drogowego oraz 5 funkcjonariuszy z Wydziału Prewencji. W trakcie prowadzonych działań na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu przebadano łącznie 253 kierujących. Mundurowi zatrzymali dwóch kierowców, którzy prowadzili pojazd będąc w stanie nietrzeźwości oraz jednego mężczyznę, który wsiadł „za kółko” będąc stanie po użyciu alkoholu. W związku z powyższym trzem „rajdowcom z promilami” zatrzymane zostały uprawnienia do kierowania pojazdami.

Jaworscy policjanci przypominają! Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy pijanemu kierować pojazdem. Apelujemy do osób, o zdecydowaną reakcję, gdy widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości  i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach.


__________________________________
Oficer Prasowy KPP w Jaworze
asp.szt. Ewa Kluczyńska  
tel.603 039 942

Powrót na górę strony
Polska Policja