Bieżące informacje

Piąte spotkanie z seniorami w sieci już za nami

Data publikacji 07.09.2021

Koncepcja „Senior Online”, to pierwszy w kraju pomysł realizacji szkoleń w sieci na żywo we wszystkich jednostkach powiatowych województwa w jednym czasie. Funkcjonariusze cykl spotkań rozpoczęli 1 marca. Piąte spotkanie w sieci odbyło się wczoraj się w godz. 9:00 - 9:30. St.asp. Grzegorz Januszek z jaworskiej komendy przybliżył słuchaczom, jak zabezpieczyć swoje mienie przed ewentualnymi kradzieżami czy włamaniami.

Celem szkoleń w ramach koncepcji "Senior Online" jest przede wszystkim kontakt Policji z seniorami i uwrażliwienie społeczeństwa na sytuacje, w których osoby starsze stają się ofiarami przestępstwa. Uświadomienie, co jest powodem takiego stanu rzeczy i wskazanie, jak można zatrzymać ten proces. Spotkania te mają na celu zapoznanie seniorów ze skutecznymi metodami zapobiegającymi negatywnym zjawiskom, takim jak oszustwa, kradzieże, rozboje oraz podniesienie ich świadomości z zakresu własnego bezpieczeństwa.

Wczoraj policjant z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Jaworze poruszył temat szeroko pojętego bezpieczeństwa seniorów. Profilaktyk opowiedział słuchaczom m.in. jak zabezpieczyć swoje mienie przed ewentualnymi kradzieżami czy włamaniami. Powoli kończy się sezon działkowy, dlatego nie zabrakło też informacji dotyczących właściwego sposobu ochrony altanek i sprzętu w nich pozostawionego przed złodziejami.

Spotkanie ze st.asp. Grzegorzem Januszkiem można obejrzeć klikając w poniższy link:

https://youtu.be/SZYam7RZ9fw

_________________________________
Oficer Prasowy KPP w Jaworze

asp.szt. Ewa Kluczyńska

tel. 603 039 942

 

 

 

 

 

Powrót na górę strony
Polska Policja