Bieżące informacje

Jaworscy policjanci wzięli udział w Pikniku Rodzinno -Charytatywnym

Data publikacji 14.06.2021

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze wzięli wczoraj udział w Pikniku Rodzinno -Charytatywnym na rzecz rehabilitacji Pawła – młodego zawodnika trampkarzy Jaworzanki, który podczas meczu ligowego doznał skomplikowanej kontuzji nogi. Podczas turnieju piłkarskiego, który był jedną z głównych atrakcji tego wydarzenia, drużyna jaworskich policjantów stanęła na podium, zajmując zaszczytne II miejsce. Piknik był także dobrą okazją do pogadanki na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa dzieci i młodzieży podczas zbliżających się wakacji oraz do zaprezentowania oferty pracy w jaworskiej Policji.

Na zaproszenie piłkarskiego Klubu Jaworzanka 1945 jaworscy policjanci wzięli wczoraj udział w Pikniku Rodzinno -Charytatywnym na rzecz rehabilitacji Pawła – młodego zawodnika trampkarzy Jaworzanki, który podczas meczu ligowego doznał skomplikowanej kontuzji nogi, na skutek czego jego przygoda z piłką została nagle przerwana. Liczne atrakcje przygotowane na Stadionie Miejskim miały jeden cel – pomóc finansowo Pawłowi, aby mógł dalej kopać w piłkę. Podczas turnieju piłkarskiego, który był jedną z głównych atrakcji tego wydarzenia, drużyna jaworskich policjantów stanęła na podium, zajmując zaszczytne II miejsce.

Piknik był także dobrą okazją do spotkania jaworskich funkcjonariuszy z dziećmi i młodzieżą, podczas którego mundurowi rozmawiali na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa. Zaprezentowany przez mundurowych sprzęt, w tym policyjny radiowóz oraz wyposażenie służące do ratowania ludzkiego życia i zdrowia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych. Nie mogło również zabraknąć kilku cennych rad związanych z zasadami bezpiecznego korzystania z kąpielisk i udzielania pomocy osobie tonącej. Najmłodsi mogli skorzystać z miasteczka ruchu drogowego i wraz z policjantką przypomnieć kilka ważnych zasad, jakie obowiązują pieszych podczas przechodzenia przez jezdnię. Dużym zainteresowaniem cieszył się Komisarz Lew - maskotka Policji Dolnośląskiej, z którym to chętnie fotografowali się nie tylko najmłodsi uczestnicy pikniku. Chętnym którzy przyjechali na piknik rowerem, dzielnicowi z jaworskiej jednostki znakowali jednoślady.

Profilaktyk z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze przestrzegał mieszkańców powiatu jaworskiego przed oszustami, którzy wyłudzają od seniorów ich oszczędności. Policjant przedstawił metody działania oszustwa na tzw. „policjanta” czy „wnuczka”, jak również zachęcał seniorów do udziału co miesięcznym spotkaniu w Sieci, w ramach programu profilaktycznego SENIOR ON LINE. Funkcjonariusz rozdawał również ulotki prewencyjne zawierające ważne informacje dotyczące właściwego zabezpieczenia swojego mienia, by uchronić nasze domy, mieszkania czy piwnice przed włamaniami i kradzieżami, w ramach przypadającego na dzień 16 czerwca br. Europejskiego Dnia Zapobiegania Włamaniom do Domów.

Jednym z ważnych punktów pikniku z jaworskimi funkcjonariuszami była zaprezentowania oferty pracy w Policji. Funkcjonariusze przedstawiali zainteresowanym warunki przyjęcia do służby w naszej formacji, jak również rozdawali ulotki zawierające niezbędne informacje dotyczące procedury kwalifikacyjnej.

Udział policjantów w pikniku spotkał się z uznaniem i dużym zainteresowaniem uczestników festynu, a zaprezentowana tematyka doskonale wpisała się w rozpoczynającą się akcję prewencyjną służb mundurowych pn. „Bezpieczne wakacje”.

____________________________
Oficer Prasowy KPP w Jaworze

asp.szt. Ewa Kluczyńska

tel. 603 039 942

Powrót na górę strony
Polska Policja