Bieżące informacje

Jaworscy policjanci rozmawiali o bezpiecznych wakacjach z wychowankami internatu Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Jaworze

Data publikacji 12.06.2021

Z myślą o bezpieczeństwie dzieci i młodzieży podczas wakacyjnego wypoczynku, policjant z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze, kolejny już raz, odwiedził wychowanków Internatu Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Jaworze. Głównym celem spotkania było przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji. Uczestnicy pogadanki otrzymali także wiele cennych wskazówek, jak uniknąć zagrożeń podczas letniego wypoczynku, a także dowiedzieli się, jak działa i do czego służy rzutka ratownicza.

Jaworscy policjanci realizując działania profilaktyczne systematycznie spotykają się z dziećmi i młodzieżą, aby przypomnieć im bezpieczne i prawidłowe zachowania w różnych sytuacjach. 

Tematem wiodącym spotkania z wychowankami internatu Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Jaworze było bezpieczeństwo podczas zbliżających się wakacji. Podczas pogadanki profilaktyk omówił zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą i w górach, przypominając szczególnie o zasadach bezpiecznych kąpieli, zabaw nad wodą czy chodzeniu po górskich szlakach. Ważnym elementem prelekcji było przypomnienie podstawowych zasad bezpiecznego korzystania z różnego rodzaju kąpielisk i unikania tych, które są niestrzeżone. Policjant starał się przekazać dzieciom informację o tym, jak reagować w sytuacjach zagrożenia oraz do kogo zwrócić się o pomoc.

Na koniec spotkania wychowankowi internatu mogli dowiedzieć się, co to jest i do czego służby rzutka ratownicza. Każdy uczestnik spotkania mógł dotknąć tego typu sprzęt ratowniczy, który jest na wyposażeniu wszystkich radiowozów jaworskiej jednostki.

_________________________________
Oficer Prasowy KPP w Jaworze

asp.szt. Ewa Kluczyńska

tel. 603 039 942

 

Powrót na górę strony
Polska Policja