Bieżące informacje

Nowi funkcjonariusze w szeregach jaworskiej Policji

Data publikacji 11.06.2021

Szeregi jaworskiej Policji zasiliło dwóch funkcjonariuszy, którzy z powodzeniem przeszli wszystkie etapy postępowania rekrutacyjnego. Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Jaworze, odbyła się uroczystość ślubowania. Rotę ślubowania przyjął p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Jaworze mł. insp. Artur Bujak. Wkrótce młodzi policjanci rozpoczną szkolenie podstawowe, po którym będą pełnić służbę na terenie powiatu jaworskiego.

"Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia...”

 

Przy zachowaniu obostrzeń związanych z zapobieganiem rozprzestrzenianiu koronawirusa, w świetlicy jaworskiej komendy, rotę ślubowania wypowiedzieli wczoraj dwaj policjanci, którzy wstąpili w szeregi Komendy Powiatowej Policji w Jaworze. Niedługo potem nowi funkcjonariusze rozpoczynają 3-miesięczne szkolenie podstawowe w jednej ze szkół policyjnych. Szkolenie zakończone jest egzaminem, którego pozytywne ukończenie wiąże się z rozpoczęciem prawdziwej służby w Policji.

p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Jaworze mł.insp. Artur Bujak pogratulował policjantom wyboru tak odpowiedzialnej służby. Podkreślił, że służba w Policji to trudna misja, pełna zagrożeń oraz nieustannie podejmowanego ryzyka. Wymaga doskonałego przygotowania fizycznego i psychicznego, a przede wszystkim odwagi oraz oddania drugiemu człowiekowi. To poświęcenie i próba charakteru, którą nie każdy jest w stanie przejść. Od zaangażowania poszczególnych policjantów zależy wewnętrzne bezpieczeństwo państwa i jego obywateli. Ci, którzy wybrali tę drogę zawodową, mogą być dumni ze swojej decyzji.

Służba w Policji jest atrakcyjna pod wieloma względami. Mowa tutaj nie tylko o stabilizacji zatrudnienia, szkoleniach, rozwoju, możliwości pracy w różnych pionach i na różnych stanowiskach ale także wysokich zarobków. Teraz to niemal 4 tysiące złotych na rękę dla nowo przyjętych funkcjonariuszy. Kto może pełnić służbę w Policji?


- obywatel polski o nieposzlakowanej opinii, który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe i korzystający z pełni praw publicznych,
- posiadający co najmniej średnie wykształcenie,
- posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować.

Przy zachowaniu reżimu sanitarnego, osoby zainteresowane służbą w Policji mogą osobiście dowiedzieć się o zasadach rekrutacji i złożyć dokumenty w Komendzie Powiatowej Policji w Jaworze w godzinach od 8.00 do 15.00.

________________________________
Oficer Prasowy KPP w Jaworze

asp.szt. Ewa Kluczyńska

tel. 603 039 942

 

 

Powrót na górę strony
Polska Policja