Bieżące informacje

Seniorze, obejrzyj film pt.: „Oszustwo na policjanta” i ...NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ!

Data publikacji 30.04.2021

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia ostatniego już odcinka z cyklu „Nie daj się oszukać”, w którym wystąpili mieszkańcy naszego miasta. „Oszustwo na policjanta” to historia seniorki, do której zadzwoniła oszustka, która poinformowała kobietę, że bierze udział w tajnej akcji policyjnej. Aby nie zostać okradzioną przez włamywaczy i uchronić swoje oszczędności, kazała seniorce wyrzucić przez okno pieniądze.

W trosce o bezpieczeństwo najstarszych mieszkańców Jawora oraz całego powiatu, Komenda Powiatowa Policji w Jaworze, przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Jaworze oraz gminami: Jawor, Bolków, Męcinka, Mściwojów, Paszowice i Wądroże Wielkie stworzyła cykl filmów prewencyjnych pt.: „Nie daj się oszukać” dedykowany właśnie seniorom.

W każdym z sześciu filmów wystąpili mieszkańcy danej gminy oraz ich włodarze, którzy w ten sposób włączyli się w działania ukierunkowane na zwiększenie świadomości osób starszych w zakresie zachowań, jakie mogą je uchronić przed niebezpieczeństwem. Każdy film przedstawia konkretny sposób, w jaki oszuści działają, by wyłudzić od seniorów pieniądze. Każdy film stanowi także apel z prośbą o rozwagę, by zastanowić się komu przekazujemy swoje oszczędności, kim jest osoba po drugiej stronie telefonu, czy stojąca za drzwiami, której przecież nie widzimy i nie znamy. To również refleksja nad łatwowiernością naszych seniorów, która współcześnie może być bardzo niebezpieczna.

Zapraszamy do obejrzenia ostatniego już odcinka pt.: „Oszustwo na policjanta”, w którym wystąpili mieszkańcy Jawora.

_________________________________
Oficer Prasowy KPP w Jaworze

asp.szt. Ewa Kluczyńska

 

 

 

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 47.26 MB)

Pliki do pobrania

  • 33.56 KB
Powrót na górę strony
Polska Policja