Bieżące informacje

Seniorze, obejrzyj film pt.: „Oszustwo na spis powszechny” i ...NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ!

Data publikacji 27.04.2021

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia kolejnego odcinka z cyklu „Nie daj się oszukać”, w którym wystąpili mieszkańcy Gminy Bolków wraz z jej włodarzem. „Oszustwo na spis powszechny” to historia seniorki, do której przyszła oszustka podająca się za rachmistrza i pod pretekstem przeprowadzenia spisu powszechnego, nie tylko wyłudziła istotne dane z życia kobiety, ale także ukradła seniorce dowód osobisty, pieniądze oraz tablet.

W trosce o bezpieczeństwo najstarszych mieszkańców Jawora oraz całego powiatu, Komenda Powiatowa Policji w Jaworze, przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Jaworze oraz gminami: Jawor, Bolków, Męcinka, Mściwojów, Paszowice i Wądroże Wielkie stworzyła cykl filmów prewencyjnych pt.: „Nie daj się oszukać” dedykowany właśnie seniorom.

W każdym z sześciu filmów wystąpili mieszkańcy danej gminy oraz ich włodarze, którzy w ten sposób włączyli się w działania ukierunkowane na zwiększenie świadomości osób starszych w zakresie zachowań, jakie mogą je uchronić przed niebezpieczeństwem. Każdy film przedstawia konkretny sposób, w jaki oszuści działają, by wyłudzić od seniorów pieniądze. Każdy film stanowi także apel z prośbą o rozwagę, by zastanowić się komu przekazujemy swoje oszczędności, kim jest osoba po drugiej stronie telefonu, czy stojąca za drzwiami, której przecież nie widzimy i nie znamy. To również refleksja nad łatwowiernością naszych seniorów, która współcześnie może być bardzo niebezpieczna.

Zapraszamy do obejrzenia piątego już odcinka pt.: „Oszustwo na spis powszechny”, w którym wystąpili mieszkańcy Gminy Bolków wraz z burmistrzem – Panem Grzegorzem Kucab.

_________________________________
Oficer Prasowy KPP w Jaworze

asp.szt. Ewa Kluczyńska

 

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 44.53 MB)

Pliki do pobrania

  • 34.52 KB
Powrót na górę strony
Polska Policja