Bieżące informacje

Seniorze, obejrzyj film pt.: „Oszustwo na covid” i ...NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ!

Data publikacji 13.04.2021

W trosce o bezpieczeństwo najstarszych mieszkańców Jawora oraz całego powiatu, Komenda Powiatowa Policji w Jaworze, przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Jaworze oraz gminami: Jawor, Bolków, Męcinka, Mściwojów, Paszowice i Wądroże Wielkie stworzyła cykl filmów prewencyjnych pt.: „Nie daj się oszukać” dedykowany właśnie seniorom. Zapraszamy zatem do obejrzenia pierwszego z nich pt.: „Oszustwo na covid”, w którym wystąpili mieszkańcy Gminy Mściwojów wraz z jej włodarzem.

W trosce o bezpieczeństwo osób starszych Komenda Powiatowa Policji w Jaworze stworzyła cykl filmów prewencyjnych związanych z oszustwami dokonywanymi na szkodę seniorów. W każdym z sześciu filmów wystąpili mieszkańcy danej gminy oraz ich włodarze, którzy w ten sposób włączyli się w działania ukierunkowane na zwiększenie świadomości osób starszych w zakresie zachowań, jakie mogą je uchronić przed niebezpieczeństwem. Każdy film przedstawia konkretny sposób, w jaki oszuści działają, by wyłudzić od seniorów pieniądze. Każdy film stanowi także apel z prośbą o rozwagę, by zastanowić się komu przekazujemy swoje oszczędności, kim jest osoba po drugiej stronie telefonu, czy stojąca za drzwiami, której przecież nie widzimy i nie znamy. To również refleksja nad łatwowiernością naszych seniorów, która współcześnie może być bardzo niebezpieczna.

„Nie daj się oszukać” to cykl spotkań z seniorami, podczas których przedstawione zostaną sytuacje i metody, jakimi posługują się przestępcy, by wyłudzić pieniądze od osób starszych. Jak wiadomo, oszuści mają wiele sposobów, by okraść seniora, a my pokażemy konkretne sytuacje, które wydarzyły się naprawdę, tak by przestrzec mieszkańców Jawora oraz powiatu jaworskiego przed utratą swoich oszczędności. Zapraszamy serdeczie do obejrzenia pierwszego odcinka pt.: „Oszustwo na covid.”

_________________________________
Oficer Prasowy KPP w Jaworze

asp.szt. Ewa Kluczyńska

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 43.9 MB)

Pliki do pobrania

  • 34.89 KB
Powrót na górę strony
Polska Policja