Uciekał przed policyjną kontrolą. Pościg zakończył dachowaniem
Lekceważenie policyjnych sygnałów do zatrzymania i próba ucieczki przed odpowiedzialnością zakończyły się dachowaniem w przydrożnym polu. 34-letni mieszkaniec powiatu legnickiego, chcąc uniknąć kontroli drogowej, zignorował polecenia funkcjonariuszy i rozpoczął ucieczkę. Jak się okazało, powodem jego zachowania był aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Do zdarzenia doszło wczoraj kwadrans przed godziną 16.00 w miejscowości Biernatki w gminie Wądroże Wielkie. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaworze podjęli próbę zatrzymania do kontroli drogowej kierującego osobowym Seatem. Mężczyzna zignorował wyraźne sygnały świetlne i dźwiękowe wydawane przez funkcjonariuszy i rozpoczął ucieczkę.
W trakcie ucieczki kierujący, tracąc panowanie nad prowadzonym pojazdem, otarł się o prawidłowo jadącego volkswagena, uszkadzając go. Chwilę później zjechał z drogi i dachował na pobliskim polu.
Za kierownicą Seata siedział 34-letni mieszkaniec powiatu legnickiego. Mężczyzna był trzeźwy, przytomny, jednakże z uwagi na obrażenia ciała został przetransportowany karetką pogotowia do Szpitala Specjalistycznego w Legnicy.
Sprawdzenie w policyjnych systemach informatycznych wykazało, że 34-latek posiada aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Legnicy. To właśnie dlatego podjął próbę ucieczki przed kontrolą drogową.
Postępowanie w tej sprawie prowadzi Wydział Dochodzeniowo - Śledczy z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze. Mężczyzna odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, niestosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz spowodowanie kolizji drogowej.
Przypominamy, że ucieczka przed policyjną kontrolą jest przestępstwem. Każdy kierowca, który ignoruje polecenia funkcjonariuszy i stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami prawnymi.
Fot. TeleJawor
____________________________
Oficer Prasowy KPP w Jaworze
podkom. Ewa Kluczyńska