Jaworscy policjanci przypominają, że mandat można zapłacić kartą płatniczą
Aby skrócić procedurę i poświęcony czas w sprawach o wykroczenie kończących się mandatem karnym policjanci z jaworskiej drogówki dysponują terminalami płatniczymi. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdy z kierowców lub osoba przemieszczająca się pieszo, która popełniła wykroczenie i została ukarana przez funkcjonariuszy mandatem, może dokonać płatności na miejscu. Transakcje realizowane są z wykorzystaniem kart płatniczych, bądź innych instrumentów płatniczych np. typu „Blik”.
Od 2017 roku obowiązują przepisy, które umożliwiają dokonywanie płatności kartą za popełnione wykroczenie. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze, pełniący na co dzień służbę na drogach miasta i powiatu jaworskiego, posiadają na wyposażeniu terminale płatnicze.
Biorąc to pod uwagę, opłatę za mandat w związku z popełnionym wykroczeniem można uiścić niemal natychmiast i to bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Nie jest to oczywiście obowiązek, a jedynie ułatwienie dla osoby ukaranej. Wprowadzone rozwiązanie ma głównie na celu skrócić procedurę i poświęcony czas w sprawach o wykroczenie kończących się mandatem karnym. Osoba ukarana nie musi już wykonywać przelewu przez Internet, czy też stać w kolejce w banku lub na poczcie.
Również obcokrajowcy mają możliwość zapłacenia mandatu w tej formie, a umożliwiło to Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 4 września 2017 roku.
_________________________________
Oficer Prasowy KPP w Jaworze
Podkom. Ewa Kluczyńska
