Bieżące informacje

Jaworscy policjanci prowadzą działania w ramach operacji "TOR"

Data publikacji 25.11.2025

W związku z aktami dywersji o charakterze terrorystycznym, do których doszło na infrastrukturze kolejowej na odcinku Warszawa–Lublin, Policja w całym kraju prowadzi wzmożone działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa podróżnym oraz ochronę kluczowych obiektów kolejowych. W operację zaangażowani są również policjanci z powiatu jaworskiego.

Decyzją Prezesa Rady Ministrów na wszystkich obszarach kolejowych wprowadzono trzeci stopień alarmowy CHARLIE, obowiązujący w związku z ostatnimi wydarzeniami na terenach kolejowych.
Policjanci z garnizonu jeleniogórskiego realizują już zadania w ramach operacji „TOR”, zarządzonej przez Komendanta Głównego Policji. Działaniami na terenie powiatu jaworskiego kieruje Komendant Powiatowy Policji w Jawora. Do wspólnych patroli, obok policjantów, włączeni zostali także funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei oraz żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.
 
Celem operacji jest:
•    przeciwdziałanie sabotażowi i dywersji,
•    ochrona infrastruktury kolejowej,
•    zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Służby prowadzą wzmożone patrole, obserwacje i działania kontrolne w rejonie stacji, bocznic, węzłów przesiadkowych oraz kluczowych odcinków torów. Wykorzystywane są również statki powietrzne, które umożliwiają monitorowanie rozległych terenów i szybkie reagowanie na zagrożenia.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności.

  • Nie wchodź w rejony torowisk, nasypów, wiaduktów, tuneli, przepustów oraz obiektów i urządzeń sterowania ruchem.
  • Jeżeli zauważysz coś niepokojącego lub nietypowego — natychmiast zgłoś to służbom, dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Każdy sygnał zostanie sprawdzony.
  • Pamiętaj! Nie reaguj na własną rękę. Twoje bezpieczeństwo jest najważniejsze.

__________________________________ 
Oficer Prasowy KPP w Jaworze 
podkom. Ewa Kluczyńska  

 

Powrót na górę strony