Bieżące informacje

43-letni oszust zatrzymany przez kryminalnych z Jawora

Data publikacji 10.06.2021

Nawet osiem lat pozbawienia wolności grozi 43-letniemu oszustowi z terenu powiatu jaworskiego, który oferował do sprzedaży kostkę brukową i mimo otrzymanych zaliczek- nigdy nie dostarczył towaru kupującym. Na skutek przestępczego procederu oszusta, pięć osób z terenu naszego powiatu straciło w ten sposób swoje oszczędności. Nieuczciwy sprzedawca został dziś zatrzymany przez funkcjonariuszy wydziału kryminalnego.

Wydział Dochodzeniowo – Śledczy jaworskiej komendy prowadził postępowanie dotyczące oszustwa przy zakupie kostki brukowej. Jak wynika z zebranego w sprawie materiału dowodowego, 43-letni mieszkaniec powiatu jaworskiego za każdym razem podawał się za pracownika firmy zajmującej się sprzedażą i układaniem kostki brukowej. Mężczyzna proponował zakup materiału w atrakcyjnej cenie i żądał wpłaty zaliczki na poczet pokrycia kosztów transportu. Osoby zainteresowane kupnem kostki, pomimo przekazania pieniędzy oszustowi, nigdy nie otrzymały zakupionego towaru, a kontakt z 43-letnim przestępcą - urwał się.

Pięć osób z terenu naszego powiatu, w taki właśnie sposób straciło swoje oszczędności. Łącznie oszust wyłudził od mieszkańców naszego powiatu blisko tysiąc złotych.

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego szybko trafili na ślad oszusta, a prowadzący postępowanie skrupulatnie gromadził materiał dowodowy, co pozwoliło na sformułowanie łącznie sześciu zarzutów, z czego pięć dotyczyło wyłudzenia pieniędzy przez nieuczciwego 43-latka.

Zatrzymany przyznał się do ogłoszonych mu zarzutów, a w złożonych wyjaśnieniach tłumaczył się, że w ten nielegalny sposób chciał po prostu ...dorobić.

Przypominamy, że za tego typu przestępstwo mężczyźnie grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

________________________________
Oficer Prasowy KPP w Jaworze

asp.szt. Ewa Kluczyńska

tel. 603 039 942

 

Powrót na górę strony
Polska Policja