Bieżące informacje

Pożegnanie z ks. Dziekanem Dominikiem Drapiewskim

Data publikacji 10.06.2021

Dziś, w gabinecie p.o. Komendanta Powiatowego w Jaworze mł.insp. Artura Bujaka odbyło się uroczyste spotkanie z ks. Dominikiem Drapiewskim - Dziekanem Dekanatu Jaworskiego. Okazją do spotkania był fakt, iż po trzynastu latach posługi duszpasterskiej w parafii pw. Św. Marcina w Jaworze, której to ks. dr Dominik Drapiewski był proboszczem, odchodzi do parafii w Bolesławcu. Kierownictwo jaworskiej komendy podziękowało ks. Dominikowi za wieloletnią współpracę.

Dziś o godzinie 10.00 w Komendzie Powiatowej Policji w Jaworze odbyło się uroczyste pożegnanie Dziekana Dekanatu Jaworskiego – ks. dr Dominika Drapiewskiego, który po trzynastu latach posługi duszpasterskiej w parafii pw. Św. Marcina w Jaworze odchodzi do Bolesławca, gdzie obejmie stanowisko proboszcza w jednej z tamtejszych parafii.

Ks. dr Dominik Drapiewski swoją posługę w Jaworze rozpoczął 23 czerwca 2008 r. Podczas swojej trzynastoletniej pracy dla Jaworzan dał się poznać jako umiejętny gospodarz, ale przede wszystkim jako wzorowy duszpasterz. Swoją dotychczasową posługę w Jaworze zakończy z dniem 28 czerwca, kiedy to rozpocznie pracę na stanowisku proboszcza w jednej z bolesławieckich parafii.

Z tej okazji, w imieniu wszystkich mundurowych i cywilnych pracowników jaworskiej komendy, podziękowania za wieloletnią współpracę złożył ks.dr Dominikowi Drapiewskiemu p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Jaworze mł.insp. Artur Bujak. Do podziękowań i życzeń dołączył się również - będący już na emeryturze - poprzedni Komendant Powiatowy Policji w Jaworze insp. Andrzej Błaszczak.

Żegnającemu się z jaworską społecznością ks. dr Dominikowi Drapiewskiemu życzymy dużo zdrowia, wytrwałości w służbie Bogu, siły w pokonywaniu wszystkich przeciwności losu i aby każdy dzień niósł ze sobą tylko to, co dobre i piękne.

________________________________
Oficer Prasowy KPP w Jaworze

asp.szt. Ewa Kluczyńska

tel. 603 039 942

 

 

 

Powrót na górę strony
Polska Policja