Bieżące informacje

Chroń swój rower przed złodziejem!

Data publikacji 08.06.2021

Sezon rowerowy już się rozpoczął, a świadomość i bagatelizowanie problemów zabezpieczania swoich rowerów - wciąż ten sam. Jaworscy policjanci kolejny raz apelują do wszystkich miłośników jednośladów. Pamiętajmy, że sezon rowerowy to także sezon dla złodziei. Chrońmy swoje mienie stosując odpowiednie zabezpieczenia.

Od kilku lat obserwujemy w naszym kraju prawdziwy boom rowerowy. Polacy coraz chętniej korzystają z tego środka transportu i rekreacji. Mieszkańcy naszego również nie pozostają pod tym względem w tyle. Pamiętajmy zatem o odpowiednim zabezpieczaniu i pilnowaniu naszego, niejednokrotnie bardzo drogiego sprzętu. Pamiętajmy o tym, że rowery są cennym łupem dla złodzieja, który tylko czeka na okazję ich kradzieży.

Oto kilka porad dla właścicieli rowerów:

Każdorazowo zabezpieczaj swój rower stosując zabezpieczenia mocujące go do stałych elementów, np. przed sklepem lub domem.
• Zabieraj ze sobą takie elementy jak liczniki, saszetki, czy kaski rowerowe.
• W miarę możliwości przechowuj rower w dobrze zabezpieczonym pomieszczeniu.
• Oznakuj swój rower w ramach policyjnej akcji.

Od wielu lat jaworska policja prowadzi działania prewencyjne poświęcone zapobieganiu kradzieży rowerów. Polegają one min. na znakowaniu rowerów i rejestrowaniu ich w policyjnej bazie. Dzięki temu rower staje się mniej atrakcyjny dla potencjalnego złodzieja, a w przypadku kradzieży i odnalezienia jednośladu, łatwiej można odnaleźć jego właściciela. Udział w programie jest zupełnie bezpłatny.
Aby przystąpić do programu należy skontaktować się  z policjantem odpowiedzialnym za znakowanie rowerów. Możemy to zrobić w każdy dzień roboczy w godzinach 8:00 – 15:00 dzwoniąc do dyżurnego jaworskiej komendy pod numer telefonu 47 87 45 200 lub 201, aby umówić się na termin znakowania naszego roweru. Znakowania dokonają dzielnicowi z KPP w Jaworze.

________________________________
Oficer Prasowy KPP w Jaworze

asp.szt. Ewa Kluczyńska

tel. 603 039 942

 

Powrót na górę strony
Polska Policja