Bieżące informacje

Czwarty odcinek „Senior Online" już nami!

Data publikacji 27.05.2021

Koncepcja „Senior Online”, to pierwszy w kraju pomysł realizacji szkoleń w sieci na żywo we wszystkich jednostkach powiatowych województwa w jednym czasie. Funkcjonariusze cykl spotkań rozpoczęli 1 marca. Czwarte spotkanie w sieci odbyło się dziś się w godz. 9:00 - 9:30. St.asp. Grzegorz Januszek z jaworskiej komendy rozmawiał z przedstawicielem jednej z placówek bankowych, m.in. o tym, że bezpieczniej jest przechowywać swoje oszczędności na koncie bankowym, niż w przysłowiowej „skarpecie”.

W dobie pandemii koronawirusa, kiedy nie są wskazane spotkania twarzą w twarz, właśnie przez Internet chcemy trafić do seniorów i uwrażliwić ich oraz resztę społeczeństwa na sytuacje, w których osoby stają się ofiarami przestępstw. Kierownik jednej z jaworskich placówek bankowych- Pani Małgorzata Rybacka wyjaśniła wszystkim oglądającym, w jaki sposób nie wychodząc z domu założyć konto bankowe, co się dzieje z naszymi oszczędnościami zdeponowanymi na koncie czy na lokacie oraz uwypukliła procedury bankowe związane z zabezpieczeniem naszych oszczędności. Oczywiście nie zabrakło głównego wątku, czyli tego jak nie dać się oszukać przestępcom, którzy w naszym kraju praktycznie codziennie próbują nowych sztuczek, by wyłudzić wrażliwe dane osobowe lub też pieniądze, szczególnie od nieświadomych seniorów. Pani Małgorzata Rybacka omówiła sposoby postępowania pracownika bankowego w przypadku próby wypłaty większych sum pieniędzy z naszego konta.

Wszyscy, którzy mieli możliwość uczestnictwa w czwartym spotkaniu profilaktycznym, dowiedzieli się, że o wiele bezpieczniej jest przechowywać swoje oszczędności na koncie w banku niż w przysłowiowej „skarpecie”.

Spotkanie z Panią Małgorzatą Rybacką można obejrzeć klikając w poniższy link

https://youtu.be/wgHZuTTCA7s

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się już za miesiąc, tj. już 5 lipca 2021 r. w serwisie YouTube.

_________________________________
Oficer Prasowy KPP w Jaworze

asp.szt. Ewa Kluczyńska

tel. 603 039 942

 

 

Powrót na górę strony
Polska Policja