Bieżące informacje

Policjant rozmawiał z uczniami o bezpiecznym internecie...i nie tylko!

Data publikacji 12.02.2021

Wczoraj profilaktyk z jaworskiej komendy odwiedził uczniów klas II i III w Szkole Podstawowej w Snowidzy oraz Wądrożu Wielkim. Policjant rozmawiał z dziećmi o zasadach bezpiecznego korzystania z internetu i zjawisku cyberprzemocy. Uczniowie mogli nie tylko powtórzyć wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale także zostali zapoznani z zasadami konkursu o nazwie „Śnieżny Dekalog”.

Spotkania z uczniami szkół podstawowych w Snowidzy i Wądrożu Wielkim zostały zrealizowane w ramach prowadzonych przez policjantów działań profilaktycznych, ukierunkowanych na edukowanie dzieci w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa. Podczas pogadanek przedstawione zostały zagrożenia płynące z sieci internetowej, a zwłaszcza zjawisko tzw. cyberprzemocy. Dużo uwagi poświęcono także zasadom etyki oraz dobrym praktykom w zakresie bezpiecznego korzystania z technologii informatycznych. St.asp. Grzegorz Januszek wyjaśnił dlaczego nie należy zamieszczać w sieci swoich danych osobowych czy zdjęć oraz przedstawił zagrożenia płynące z beztroskiego zawierania znajomości internetowych. Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli przygotowany dla nich film poruszający kwestie bezpieczeństwa w sieci oraz chętnie odpowiadali na związane z nim pytania policjanta. Prowadzący spotkanie przypomniał najmłodszym kwestie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Starał się wyrobić wśród uczniów nawyk zapinania pasów, noszenia odblasków, przechodzenia przez jezdnię w miejscach dozwolonych i na zielonym świetle, czy poruszania się właściwą stroną drogi, kiedy nie ma chodnika.

Na koniec profilaktyk zachęcał wszystkich do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym pod nazwą „Śnieżny Dekalog”. Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży, a jego organizatorem jest Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji, zaś partnerami: Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego, Polski Związek Narciarski, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Snowboardu oraz Fundacja PZU. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie do 5 marca 2021 r. pracy konkursowej na rysunek, plakat lub spot filmowy oraz przesłanie jej na adres Biura Prewencji Komendy Głównej Policji ul. Puławska 148/150, 02-624 Warszawa wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia podpisaną przez Opiekuna. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 18 marca 2021 r.

Spotkania z uczniami szkół podstawowych z terenu powiatu jaworskiego było nawiązaniem do obchodzonego w lutym „Dnia Bezpiecznego Internetu”. Troska o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży – to jeden z priorytetów ich działania. Policjant liczy na to, że rady, których udzielił młodym ludziom sprawią, że korzystanie przez nich z sieci będzie bezpieczne i przyjemne. 

_________________________________
Oficer Prasowy KPP w Jaworze

asp.szt. Ewa Kluczyńska

tel. 603 039 942

 

Powrót na górę strony
Polska Policja